Çalışma Masaları

Laboratuvar ortamları için en önemli laboratuvar malzemelerinden birisi de laboratuvar mobilyalarıdır. Laboratuvar mobilyaları denildiği zaman akla muhakkak çalışma masaları da gelir. Piyasada sıklıkla bulunan ve zaten araştırma-geliştirme laboratuvarlarının sıklıkla tercih ettikleri ahşap ve metal malzemeli laboratuvar ortamları bulunmaktadır. Bunlar hem dayanıklı oldukları hem de göze hoş gelen tasarıma dayandıkları için yaygın olarak kullanılan laboratuvar mobilyaları arasında bulunur.
 
Metal Laboratuvar Çalışma Masaları
En sık tercih edilen çalışma masaları grubundan birisi olan metal ayaklı laboratuvar mobilyaları tercih edilme konusunda ilk sırada gelir. Söz konusu laboratuvar mobilyası belli başlı şu özelliklere sahiptir:

- Kimyasal maddelere ve korozyana dayanıklı elektrostatik özellikteki epoksi toz boyayla kaplanarak üretilmektedir.
- Tercih durumuna bağlı olarak ayak altına frenli tekerlekler yerleştirilmesi mümkündür.
- İstenen yere çok rahat bir şekilde hareket ettirilebilme özelliği gösterir.
- Yaygın olarak kullanılan ebatları 120 - 180 cm en ile 75 - 80 cm yüksekliğinde üretilir.

Bu özellikleriyle karşımıza çıkan çalışma masaları her anlamda laboratuvar ortamında bütün işlemlerin hem daha hızlı yürütülmesi hem de sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturulması adına son derece önem taşır.
 
Ahşap Laboratuvar Çalışma Masaları
Bir diğer grubu oluşturan çalışma masaları ise ahşap malzemeli olanlarıdır. Ahşap malzemeli olan çalışma masasının kendisine has birtakım özellikleri bulunur. Bunların arasında tamamen doğal ahşap malzemenin imal edilerek kullanılmasıdır. Bu nedenle herhangi bir yapay özellik ve kimyevi madde içermemektedir. Ayrıca ebat olarak da her laboratuvar ortamının ihtiyacını karşılayacak nitelikte üretilir. Tıpkı metal tip çalışma masalarında olduğu gibi 120 ila 180 cm eninde ve 70 ila 80 cm yüksekliğinde üretilir. Bu özellikleriyle her laboratuvar ortamında rahatça kullanılabilecek özellik olarak karşımızdaki yerini almaktadır.

Tümüyle ortada duran bu özellikleri doğrultusunda değerlendirildiği zaman gerek metal malzemeli gerekse ahşap malzemeli tiplerden hangisi olursa olsun laboratuvardaki tüm ihtiyaçların en kaliteli ve en verimli şekilde karşılanmasını sağlar. Bu da alınan verimi doğru orantılı bir şekilde daima artırarak ilerleme kaydedilmesi yönünden son derece önemli özelliktir.

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin, Aşağıdaki İletişim Bilgilerimizden Bizlere Ulaşabilirsiniz.