Davlumbaz

DAVLUMBAZLAR
Bilimin mutfağı olan laboratuvarlar birçok ilaç, gıda ve tarım sektörlerinde kullanılacak bileşiğin üretildiği ve üretilmeye devam edeceği alanlardır. Laboratuvarlarda her çeşit kimyasalla çalışıldığından sterilize bir ortam ve alınması gereken güvenlik sistemleri üst düzey önem arz etmektedir. Özel havalandırma üniteleri başlığı altında yer alan draft chamber, havalandırma kabinleri ve davlumbazlar laboratuvardaki havanın temiz kalmasını sağlayan laboratuvar ekipmanlarıdır. Projeye özel olarak üretimi sağlanan aspiratör sistemlerinden davlumbaz, temel olarak zehirli uçucu gazların laboratuvar ortamına yayılmadan dış ortama aktarılma prensibine göre çalışır.

Davlumbazların Özellikleri
Laboratuvar ortamında tezgâh üzerinde yapılan deney ve testlerden çıkabilecek kimyasal içerikli zehirli gazların lokal olarak tahliyesini sağlayan davlumbazlar, EN-14175 standartlarına uygun olarak 304/316 kalite paslanmaz çelikten üretilmiştir. Böylece davlumbaz yapısı deformasyona karşı korunur ve uzun ömürlü kullanım garantisi sağlar.

Albalab Kalitesiyle Üretimi Sağlanan Davlumbazlar
Laboratuvar dünyasının demirbaşı haline gelmiş Albalab, Laboratuvar çalışanlarının güvenliğini temin etmek konusunda kendini sorumlu tutuyor. Eşsiz tasarımlara ve amacından şaşmayan laboratuvar malzemelerine ev sahipliği yapan Albalab ailesi davlumbazlarda da ustalığını konuşturuyor.
Albalab tarafından imal edilen davlumbazlar; 316 kalite paslanmaz çelikten üretilmiştir.

ALBALAB-80DV, ALBALAB-120DV, ALBALAB150DV modellerinde sunulan Albalab davlumbazları ortalama derinlik olarak 600/750/900 mm iken sahip oldukları yükseklik 500 mm ve 750/900/1000/1200/1500/1800 mm’dir. Albalab, standart boy ölçülerinin yanı sıra laboratuvarınıza uygun ölçülerde veya tezgâh üzerinde kullandığınız ekipmanların fiziksel boyutlarına göre değişken ebatlarda da davlumbaz üretimi sağlamaktadır. Ayrıca Atomik Absorbsiyon olarak bilinen cihazların üzerine asılan 400.400.500 ebatlarında ufak davlumbazlar da mevcuttur.

Davlumbazın havalandırmayı sağlayacak çıkışına bağlanacak fan davlumbazın ölçülerine göre belirlenmektedir. Dış ortama bağlantısının kusursuzca sağlanabilmesi için havalandırma çıkışına fan ile uygun çapta olacak bir delik açılmaktadır.
Davlumbazlardan egzoz tahliyesinin konforu engellemeden yapılabilmesi için vantilatörlerle bağlantı düzgünce yapılmalıdır. Vantilatörle bağlantı, boruların üst kısımdaki tahliye çıkış ağzına bağlanmakla sağlanır.

Davlumbazın çalışması için gereken güç 220-230 V’luk güç kaynağından sağlanır. Egzoz sistemindeki vantilatörle bağlantısı sağlanan davlumbaz kontrolü, fan kontrol anahtarlarının tek devirde çalışan termik sisteme bağlanmasıyla aktive edilir.
Daha detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için Albalab internet sitemiz üzerindeki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin, Aşağıdaki İletişim Bilgilerimizden Bizlere Ulaşabilirsiniz.