Draft Chamber

Laboratuvar ortamları daima kimyasal maddelerle çalışılan ve bunun sonucunda da kimyevi gazların solunduğu bir ortamdır. Bu da elbette doğrudan solunum yolu hastalıklarına davetiye çıkarmak demektir. Bunun önüne geçilmesi için genel havalandırma sistemi tek başına yeterli olmamaktadır. Özellikle kimya ve tıp laboratuvarlarında ekstra havalandırma ünitelerinin bulunması çok önemlidir. Hem ortak sağlık ve güvenlik alanlarının oluşturulması bakımından da özel havalandırma ünitelerine gerçekten son derece gereklilik olduğu apaçık ortada durmaktadır. Özel havalandırma sistemlerinin arasında draft chamber ilk sırada gelmektedir. Laboratuvarlardaki kimyevi maddelerin ortama yaydığı zehirli gazların solunmadan doğrudan dışarı kontrollü bir şekilde atılmasını sağlamış olduklarından dolayı rahatlıkla kullanıma müsaittir.
 
Özellikleri
Özel havalandırma üniteleri olarak draft chamber sisteminin belli başlı birtakım özellikleri bulunur. Bu özellikleri tamamen çalışanların sağlık ve güvenliğini en üst düzeye çıkarmak ve çalışma standartlarını da azami düzeye yükseltmektir. 

Bu havalandırma sistemleri özel olarak test ve analizler sonucunda belirlenerek monte edilmektedir. Laboratuvarın çalışma alanı ve kimyasal maddelerin yaydığı gazların içeriği belli başlı testlere tabi tutularak özel havalandırma ünitesi belirlenmektedir. Draft chamberlar dört taraftan kapalı olan ama ön taraftan açık olan temperli cam sisteminden oluşmaktadır. Ayrıca yüksek çekiş gücüne sahip fanlar yardımıyla içerideki kimyevi gazların dışarıya kontrollü olarak atılmasını sağlamaktadır. Arka ve yan ünitelerinde de tamamen çelikten epoksi galvaniz malzeme kullanılarak monte edilmektedir. Pleksiglass temperli cam sistemi ön panelinde kendisini göstermektedir. Böylelikle tamamen güvenli bir ortamda üst düzey verimin alınarak laboratuvar çalışmalarının kesintisiz olarak yürütülmesi amaçlanmaktadır.
 
Aksesuarları
Özel havalandırma ünitelerinin başında gelen draft chamber sistemi yanında birtakım aksesuarlar ile birlikte gelir. Böylece her yönüyle kaliteden ödün verilmeksizin herkesin çok rahat bir şekilde kullanımına uygunluk özelliği teşkil eden bir montaj sistemidir. Belli başlı aksesuarları arasında şunlar gelmektedir:
- Priz
- Musluk
- Askı aparatı sıklıkla kullanılan aksesuarları olarak kullanıma uygunluk özelliği gösterir.

Özel havalandırma ünitesinin kuşkusuz her laboratuvarda bulundurulması gerekir. Fakat hangi ölçü ve ebatlarda montaj işlemlerinin yapılacağı yapılacak özel test ve analizler sonrasında belirlenecektir.

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin, Aşağıdaki İletişim Bilgilerimizden Bizlere Ulaşabilirsiniz.