Genel Laboratuvar Cihazları

Laboratuvarlar tüm bilimsel ve teknik çalışmaların yürütüldüğü ve bunların üzerinde tetkik, araştırma ve gözlemlerin yapıldığı çalışma sahalarıdır. Bu nedenle araştırma ve geliştirme sahaları içerisinde laboratuvarlar sıklıkla gelmektedir. Laboratuvarlar gerek kimya laboratuvarı olsun gerekse endüstri laboratuvarı olsun hangi alana ait olursa olsun ortak olarak barındırması gereken genel laboratuvar cihazları ürünlerine sahiptir. Bunların belli başlıcaları arasında şunlar gelir:

- Santrifüjler
- Saf su cihazları
- Hassas teraziler
- Yüksek ısı fırınları
- İletkenlik - Kalınlık - Sertlik ölçüm cihazları
- Derin dondurucular
- Vakum pompaları olarak belli başlı genel laboratuvar cihazlarının bunlar olduğunu belirtmek gerekmektedir.
 
Santrifüjler
Sıvı içindeki katı haldeki parçacıkların ayrışmalarını sağlayan ve bunu da merkezkaç kuvvetiyle yapabilen bir cihazdır. Bu cihazın sağladığı özellik ayrıca alyuvarlar, bakteriler ve benzeri sıvı haldeki mikroorganizmaların da ayrışmalarını sağlamak ve hücrelerini yakından görebilmek imkanını vermesidir.
 
Saf Su Cihazları
Suyun tamamen doğal kaynak suyu haline getirilmesi amacıyla saflaştırılarak hem endüstriyel üretimde hem de içilebilir saf su üretiminde kullanılabilmesini sağlayan cihazlardır. Zaten bu cihazlar da çalışma prensibini doğadan almaktadır. Doğanın suyu saflaştırma ve arıtmada kullandığı mekanizmanın aynısı bu cihazlar tarafından da sağlanmaktadır.
 
Hassas Teraziler
Hassas teraziler ölçümlerin tamamen hassas ve ayrıntılı bir şekilde yapılabilmesi için üretilen genel laboratuvar cihazları arasında gelmektedir. Hassas teraziler ayrıca titremeden etkilenmeden herhangi bir sorunla karşı karşıya olunmadan çok rahat bir şekilde kullanılabilme özelliği ortaya koymaya devam ederler.
 
Yüksek Isı Fırınları
Yüksek ısı fırınları da ısının ve sıcaklığın ölçülmesi amacıyla üretilmiş cihazlardır. Bu cihazlar ayrıca az enerji ile yüksek ısı elde edilmesini de sağladıklarından laboratuvarlarda kullanılabilir.
 
İletkenlik ve Sertlik Ölçüm Cihazları
Laboratuvarda üzerinde çalışılan her türlü maddenin iletkenlik ve sertlik değerinin ölçümlenerek bunların data logger adıyla bilinen kayıt cihazlarına kayıtlarının yapılması bu cihazlar sayesinde mümkün olmaktadır. Böylelikle genel laboratuvar cihazları ile her türlü işlemlerin çok kısa bir zamanda yapılabilmesi mümkün olabilmektedir. Bu ve daha birçok laboratuvarlarda bulundurulması gereken genel cihazlar sayesinde araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin hem daha çok hızlı hem de daha teknik yürütülmesi mümkün olur.
 

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin, Aşağıdaki İletişim Bilgilerimizden Bizlere Ulaşabilirsiniz.