Hassas Terazi Masaları

Laboratuvar teknolojileri arasında yer alan ve yeni yüzyıla özel olarak imal edilen bir diğer ürün ise hassas terazi masalarıdır. Hassas terazi masalarının sıradan terazi masalarına göre birçok özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikleri doğrultusunda değerlendirildiği zaman gerçekten de daha yüksek kapasiteli işlemler yapılabilmesi ve daha hassas ölçümler yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Her Ar-Ge ünitesinde mutlaka bulunması gereken ürünlerden olan hassas terazi masaları ayrıca üretim ham maddesi ile titreşimi de engellemekte ve bu yüzden %100 doğru ölçümler yapılabilmesine imkan tanımaktadır.
 
Teknik Özellikleri
Hassas terazi masalarının barındırdıkları teknik özellikleri şu şekilde sıralamak gerekmektedir.
* Dayanıklı epoksi galvaniz çelik malzemeden üretilmiştir.
* Antiasit kompakt laminant zeminlerde çalışma yapılmasına elverişlidir.
* Hem taşıyıcı sisteminde hem de kabin yapısında hassas terazi masaları elektrostatik galvanizden üretilmiştir.
 
Fonksiyonel Özellikleri
Hassas terazi masalarının teknik özellikleri dışında karşımıza çıkan fonksiyonel özellikleri üzerinde de durmakta yarar vardır. Fonksiyonel özelliklerinin her anlamda tanımlanması durumunda gerçekten de bu hassas terazi masaları sisteminin pek çok laboratuvar araştırmaları için adeta olmazsa olmazlar arasında geldiğini net bir biçimde belirtmemiz mümkün olacaktır. Tüm bu özellikleri düşünüldüğü zaman hassas terazi masasının sahip olduğu fonksiyonel özelliklerini de sıralamak gerekir.

* Yan bloklarında düz pürüzsüz mermerler kullanılmakta olduğundan tartım esnasında aksilikler yaşanmaması garanti altına alınmaktadır.
* Yine yan bloklarında tartım esnasında titreşimi engelleyen özel kum taneleri kullanıldığından titreşim tamamen engellenmektedir.
* Özel titreşim engelleyici hassas terazi masaları sayesinde de tüm tartım işleminin çok daha kısa sürede sona erdirilmesi sağlanmaktadır.

Bütünüyle bu özellikleri yönünden düşünülecek olunduğu zaman her yönüyle kalitesinden ödün verilmeksizin rahatlıkla kullanışlı özellikleri bulunan fonksiyonel özelliklerinin var olduğunu belirtmek olanaklı olmaktadır. Bütün bu yönleriyle de her açıdan hassas terazi masasının daima net ölçümler yapılabilmesi amacıyla özel olarak imal edilmiş ürün grupları arasında geldiğini ifade etmekte yarar vardır.

Tüm bu olanakları neticesinde de teknik özellikleri ve fonksiyonel özellikleri yönünden tamamen kaliteli ürün gruplarını oluşturduklarını rahatlıkla belirtmek ve bu sayede her yönüyle kaliteden ödün verilmeden tümüyle kullanabilmek olanaklı hale gelmektedir.

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin, Aşağıdaki İletişim Bilgilerimizden Bizlere Ulaşabilirsiniz.