Havalandırma Kabinleri

LABORATUVAR HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ; HAVALANDIRMA KABİNLERİ
Laboratuvar ortamının lokal havalandırması, kimyasal duman, deney anında sıçrayan parçalar gibi zehirli veya kirletici maddeleri uzaklaştırmak için tasarlanmış sistemlerden oluşur. Genel havalandırma, bir oda boyunca stratejik olarak konumlandırılan difüzörlerden veya havalandırma deliklerinden temiz havayla kimyasal dumanların değişimini sağlar. Havalandırma sistemlerinin doğru tasarımı, bakımı ve çalışması için birçok standart mevcuttur. Laboratuvarda sağlığın muhafaza edilebilmesi için havanın en fazla 4 en az 12 saatte bir değiştirilmesi gerekir. Uygulama türlerine göre havalandırma üniteleri Draft Chamber, davlumbaz ve Havalandırma Kabinlerinden oluşmaktadır. Laboratuvar ortamının temiz havaya sahip olması için çeker ocaklarla çalışma prensiplerinin benzediği havalandırma kabinleri oluşturulmuştur.

Havalandırma Kabini Özellikleri
Çeker ocaklara benzemesine rağmen daha ekonomik çalışmalar için kullanılan havalandırma kabinleri; laboratuvarınızda yapılan deneyler esnasında açığa çıkabilecek kötü, zehirli buhar veya ısının çalışılan ortama ulaşmadan havalandırma kabininin bacası yardımıyla dışarı atılmasını sağlar.

Havalandırma kabinleri ön tarafında manuel sürgüye sahip temperli cam sistemi bulundurur. Havalandırma kabinlerinin dört tarafı kapalı olduğundan oluşabilecek sıçramalara karşı laboratuvar ortamınız korunmaktadır. Havalandırma kabinleri Albalab güvencesiyle tezgâh üzeri olarak tasarlandığından kabinin içerisinde ek bir çalışma alanı yoktur.

Albalab Kalitesiyle Üretilen Havalandırma Kabinleri
Sağlığınızdan endişe etmeden deney çalışmalarınızı sürdürmek ve laboratuvarınızda temiz bir ortam yaratmak için kullanacağınız havalandırma kabinlerini Albalab’dan kolayca satın alabilirsiniz. ALBALAB-90HK, ALBALAB-120HK, ALBALAB-150HK ve ALBALAB-180HK modelleriyle sunulan havalandırma kabinlerinin dış ölçüleri ’den başlayıp ’ye kadar varmaktadır. Kabin iç ölçüleri ise ’den başlar ve ’ye varır. Gövde ve kabin yapısı kimyasallar tarafından korozyona uğramaması için elektrostatik epoksi boyalı galvaniz çelikten üretilmektedir. Havalandırma kabinlerinde aydınlatma lambası olarak 800 lüx floresan lamba kullanılmaktadır.

Albalab ailesi olarak standart ölçülerin yanı sıra arzu ettiğiniz ölçülerde ve özelliklerde de havalandırma kabini imal etmekteyiz. Kabinin çalışma yüzeyi olan tezgâhın üretimi için Anti Asit Kompakt Laminant veya Paslanmaz Çelik seçeneklerimiz mevcuttur. Ayrıca Polipropilen Salyangoz tipi Fan 3000m³ / 3400m³ / 4500m³ / 5000m³, Baca Çıkışına Aktif Karbon Filtre ve Kabin iç Alanı 15 mm Polipropilen Kaplaması da opsiyonel özelliklerimiz arasındadır.

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin, Aşağıdaki İletişim Bilgilerimizden Bizlere Ulaşabilirsiniz.