İthal Kimyasal Saklama Dolapları

EN-14170 standartlarına göre üretilen kimyasal madde depolama dolapları yangına karşı tam doksan dakika boyunca koruma garantisi vermektedir. Birbiri ile tepkimeye giren kimyevi maddelerin aynı yerde depolanmadan üretildiği ve işletmenin her türlü tehlikeli sınıflarının kategorize edilerek farklı farklı özelliklerde üretilen saklama dolapları özelliği taşımaktadır. Bu sayede çok yanıcı ya da patlayıcı olsalar da tüm kimyasal maddelerin güvenle stoklanması ve depolanması mümkün olabilmektedir. Tümlüyle ortada duran bu teknik özellikleri tamamen ithal üretime sahip AB standartlarında üretilen saklama dolapları ile mümkün olabilmektedir.
 
Avantajları
- Olası yangın tehditleri karşısında tüm depolanan malzemeleri korur ve riski de en aza indirir.
- Isı ve hava dolabın tüm yüzeylerine eşit miktarda dağılım gösterdiğinden dolayı ithal kimyasal madde saklama dolapları herhangi bir sorun teşkil etmez.
- Kapıları tamamen ısı kaybetmeyecek şekilde ısı izolasyonu dikkate alınarak imal edilmiştir.
- Dolapta temiz hava girişinin ve çıkışının olmasını sağlayan havalandırma açıklıkları bulunmaktadır.
- Tehlikeli madde sınıflandırmasına göre her türlü işaretleme, tescilleme ve markalama işlemlerinin yapılarak imal edilmiş olması belli başlı ithal kimyasal madde saklama dolapları özellikleri arasında gelmektedir.
 
Kullanım Alanları
İthal kimyasal madde depolama dolaplarının kullanım alanları endüstriyel üretim yapan tüm tesisler olarak sınıflandırılmaktadır. Endüstriyel üretim atölyeleri, üniversitelerin araştırma ve geliştirme laboratuvarları, fabrikalar ve kimya sektörüne ait tesisler söz konusu kullanım alanları arasında gelmektedir. Bu alanlarda gerek oluşabilecek yangın ve patlamalara karşı maddi ve manevi zararları sıfıra indirmek için ithal kimyasal madde saklama dolapları kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra yine EN-14170 kalite standartlarına dayalı olarak da üretilmiş olduklarından dolayı herhangi bir sorunların yaşanmaması da mümkün olabilmektedir. Bütün bu özellikleri de onun her anlamda teknik özellikleri arasında gelmektedir.

Patlamalara, yangınlara karşı tam bir koruma sağlayan söz konusu bu ürünlerin sağlamaya devam ettikleri bu özellikler neticesinde değerlendirildiği zaman gerçekten de inanılmaz derecede dikkatleri üzerine çeken belli başlı ithal kimyasal madde saklama dolapları arasında gelmektedir. Kimyevi tüm yanıcı ve patlayıcı maddelerin uzaklaştırılması için imal edilmiş olan bu depolama dolapları rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin, Aşağıdaki İletişim Bilgilerimizden Bizlere Ulaşabilirsiniz.