Kimyasal Madde Saklama Dolapları

KİMYASAL MADDE SAKLAMA DOLAPLARI
Kimyasal madde saklama dolapları, laboratuvarların olmazsa olmaz mobilyalarından biridir. Güvenli olmayan bir kimyasal depolama; ısı, yangın, patlama ve zehirli gaz sızıntısı gibi işyeri güvenliğini tehlikeye atan durumların ortaya çıkmasına neden olabilir. Kimyasal depolama dolapları, standart olarak laboratuvar içinde değişken miktarlarda bulunan kimyasal maddeleri güvenli bir şekilde saklamak için kullanılır. Kimyasal depolama dolapları, kimya laboratuvarları veya eczacılık şirketleri tarafından toplu kimyasalları depolamak için yaygın olarak kullanılan depo mobilyalarıdır. Bu dolaplar tipik olarak, içinde depolanan kimyasallara dirençli malzemelerden yapılır ve korozyonu engellemek için çoğunlukla polipropilenden yapılanlar tercih edilir.

Kimyasal Madde Saklama Dolaplarını Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Kimyasalların yanlış tanımlanmadığından emin olmak ve sağlığınız için kimyasal maddeleri uygun etiketlemek önemlidir. Kimyasal malzemeleri alfabetik olarak düzenlemek genellikle tavsiye edilmez çünkü birbirine yakın kimyasal maddeler herhangi bir tehlikeli reaksiyona sebep olabilir. Kimyasallar reaktif durumlarına ve diğer özelliklerine göre depolanmalıdır. Ayrıca kimyasal madde saklama dolapları genellikle doğrudan ısı kaynaklarından, nemden veya ışıktan uzak serin alanlarda konumlandırılmalı ve kimyasal maddelerin bozulma ya da hasar durumlarından korunması için düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Standart Kimyasal Madde Saklama Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?
Albalab güvencesiyle üretilen standart bir kimyasal madde depolama dolabında bulunan 4 adet raf, kimyasalların sızdırma durumlarına karşın tava şeklinde yapılmaktadır. Kimyasal madde saklama dolaplarında iç ventilasyonun kusursuzca sağlanması için kanal tipi polipropilen fan kullanılmaktadır. Kimyasal madde depolama dolabının ön yüzünde bulunan pako şalter ile kumanda edilebilen fan sisteminin sahip olduğu güç dolap hacmine göre değişkenlik göstermektedir. Kimyasalların emniyetle saklanılabilmesi için kullanılan kimyasal saklama dolaplarında baca bağlantısı, fan çıkış çapına uygun olarak polipropilen fleks borular kullanılarak oluşturulmaktadır.

Standart Kimyasal Madde Saklama Dolaplarının Ölçüleri ve Çeşitleri
ALBALAB-80CC, ALBALAB-100CC ve ALBALAB-120CC modelleriyle sunulan standart kimyasal malzeme saklama dolaplarının dış ölçüleri ’den başlayıp ’ye kadar varmaktadır.

Müşteri taleplerini öncelikli tutan Albalab, standart ölçü ve özelliklerin yanı sıra isteğinize bağlı olarak farklı seçenekler eklemenize imkan tanımaktadır. Polipropilen Kanal tipi Fan 1050m³ (200mm)/1350m³ (250mm), Polipropilen Raflar, Paslanmaz Çelik Raflar ve Baca Çıkışına Aktif Karbon Filtre opsiyonel olarak arzu edebileceğiniz özelliklerdendir.

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin, Aşağıdaki İletişim Bilgilerimizden Bizlere Ulaşabilirsiniz.