Kurutma Askılığı

ALBALAB KALİTESİYLE ASKI SİSTEMLERİ
Laboratuvarda yapılan çalışmalar esnasında tezgâh üzerinde veya çeker ocaklarda kullanılan cam malzemeleri güvenliğinizi tehlikeye sokmamak için sabitlemek, deney çalışmalarınızın düzeni açısından önemlidir. Cam malzemelerinizi emniyetli şekilde sabitlemek için askı sistemleri üretilmiştir. Kimyasal maddelerin karıştırıldığı cam malzemeler korozyona sebep olabileceğinden, malzeme tutan askı sistemleri yüksek ısıya ve aşınıma dayalı içi dolu paslanmaz çelikten imal edilmelidir. Albalab güvencesiyle üretimi sağlanan askı sistemleri, dayanıklı yapısıyla ağır malzemeleri de rahatlıkla taşıyabilmektedir.

Askı Sistemlerinin Tekniği ve Kullanım Alanları
Bilimin mutfağı olan laboratuvarlarda genelde evyeye yakın olarak monte edilen askı sistemlerini, bulaşık kurutmalığına benzetebiliriz. Askı sistemleri, kullanılan balon joje gibi farklı çaplardaki malzemelerin temizlendikten sonra kuruması için bekletildiği alana sahip laboratuvar aracıdır. Kurutma askılarında altta bulunan kanal; askılara tutturulan cam malzemelerden süzen suyun toplanmasını sağlar.

Kaplı uçlara sahip askı yuvaları, sızdırmayı önleyerek kurutma askısının altında bulunan kanalla uyum içerisinde sorunsuzca cam malzemelerin kurumasına yardımcı olur. Profesyonel kurutma sehpasının yapısı ise tamamen polipropilenden oluşmaktadır. Ayrıca farklı biçimlere sahip cam malzemelerin taşınması ve temizlenmesinde kolaylıklar sunan Albalab askı sistemleri, rahatlıkla sökülüp çıkarılabilmekte ve alışılagelmişin dışında monte edilebilmektedir. Askı sistemleri; paslanmaz çelik kurutma sistemleri, epoksi laboratuvar kurutma askısı ve Akrilik laboratuvar kurutma rafı olmak üzere üç ayrı kategoride bulunabilir.

Paslanmaz Çelik Askı Sistemleri : Mod-Rack olarak da bilinen paslanmaz çelikten yapılmış askı sistemleri, kurutmanın yanı sıra laboratuvar malzemelerini taşımak için kullanılır. Beherleri tutan askılar, sabun dağıtıcılar ve drenaj rafları paslanmaz çelik askı sistemlerine örnektir.
Epoksi Laboratuvar Kurutma Askısı: Çoğu lise ve üniversite laboratuvarında rastladığımız epoksi laboratuvar kurutma askıları, matkap yardımıyla kolaylıkla kurulabilmektedir.

Akrilik Laboratuvar Kurutma Askısı: Akrilik laboratuvar kurutma askıları, diğer iki çeşide göre eşsiz özelliklere sahiptir. Saydam yapısıyla ışığı kolayca geçirir ve laboratuvar ortamının aydınlatılmasını sağlar. Radyoaktif maddelerin kullanıldığı loş ve karanlık laboratuvarlarda aydınlatma ve kurutma askısı olarak kullanılmaktadır.

Epoksi Kurutma Askıları gibi akrilik askılar da matkap yardımıyla kolaylıkla monte edilebilmektedir.
Laboratuvar malzemelerinizi emniyetle taşımak ve kurutmak için Albalab ailesi olarak size benzersiz bir hizmet sunuyoruz. Yüksek kalitesi ve kimyasallardan etkilenmeyen yapısıyla laboratuvar malzemelerinde yeni bir dönem başlatan Albalab, dilediğiniz ölçü ve malzemeden yapılmış kurutma askılarını üretmek için sizi bekliyor.

Daha detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için sitemiz üzerinde bulunan iletişim formu yardımıyla firmamızla irtibat kurabilirsiniz.

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin, Aşağıdaki İletişim Bilgilerimizden Bizlere Ulaşabilirsiniz.