Polipropilen Kimyasal Dolap Modelleri

Laboratuvar malzemeleri arasında kimyasal dolaplar olarak çeker ocak tipleri de gelmektedir. İnsan sağlığına zarar verecek nitelikteki zararlı gazların hem laboratuvar ortamında yayılması hem de laborantların yoğun gaz altında kalması çalışma temposunu ve ve de verimini düşürmektedir. İşte bunun önlenmesi bakımından mutlaka laboratuvar sistemlerinin her anlamıyla kimyasal dolaplara sahip olması bir elzemdir, zaruri bir durumdur. Bunun için mutlaka gerekli montaj işlemlerinin bir an önce yapılması şarttır.

Polipropilen tip kimyasal dolaplar da laboratuvarlarda yürütülen Ar- Ge faaliyetleri kapsamında polipropilen kimyasal dolaplar üretilmiştir. Bu kimyasal dolapların sahip oldukları birtakım teknik özellikler bulunmaktadır.
 
Teknik Özellikleri
- Polipropilen çeker ocak sisteminin filtrasyon sistemi baca çıkışına aktif karbon filtre sistemi özelliğidir.
- Salyangoz tip fan sistemi 3000 ila 5000 metreküp aralığında değere sahiptir.
- Yeni nesil LCD ekran dokunmatik kontrol paneli bulunmaktadır.
- İş güvenliği standartlarına göre EN 14175 yüksek kalite standartlarına göre polipropilen kimyasal dolaplar olarak üretilmişlerdir.
 
İlave Aksesuarları ve Donanımları
- Yeni nesil LCD ekran paneliyle kontrollerin tamamen dijitalleştirilmesi ve böylelikle her türlü gaz salımına karşı gerekli önlemlerin alınması mümkün olmuştur.

- Su, hava, gaz ve vakum musluğu olmak üzere temel ilave aksesuarları bulunmaktadır.
- Aç - Kapa özellikli 2 adet pako şartel sistemi yer almaktadır.
- IP55 özellikte 4 adet havalandırma ünitesi bulunmaktadır.
- Havayla yayılan tehlikeli gazların laboratuvar ortamına yayılımını önleme özelliğiyle aktif karbon filtrasyon sistemine göre üretilmiştir.

Bütün bu üretim özellikleri bakımından düşünüldüğü zaman polipropilen kimyasal dolaplar çeker ocak sistemleri arasında en kaliteli sistemlerden birisi olma özelliği gösterirler. Böylelikle her yerde rahatlıkla kullanılabilmeye uygunluk özelliği de taşıdıklarından dolayı her anlamda herkesin rahatlıkla kullanımına uygunluk özelliği gösterirler.

Bütün bu özellikleri doğrultusunda değerlendirildiği zaman söz konusu polipropilen çeker ocak sistemlerinin yüksek kalite ve verimlilik ile çalışma prensibine sahip oldukları rahatlıkla ifade edilir. Bu yönleriyle de her anlamda kaliteden ödün verilmeden hassas unsurlarla her yönden yüksek standartlarla çalışmaları gerçekleştirir. Hem laboratuvar çalışmalarını en üst düzeye taşır hem de çalışanların motivasyonunu arttırır.

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin, Aşağıdaki İletişim Bilgilerimizden Bizlere Ulaşabilirsiniz.