Radyofarmasötik Çeker Ocaklar

RADYOFARMASÖTİK ÇEKER OCAKLAR
Çeker ocaklar, her laboratuvarda bulunması gereken ekipmanlardan biridir. Temel olarak laboratuvar ortamının temizliğini ve çalışanlarının sağlığını güvence altında tutmaya yarayan çeker ocaklar; üst parça, sehpa tutucu, boşaltma küvetli masa iskeleti, aydınlatma sistemi ve kapılı alt dolaplardan oluşur. Opsiyonel olarak ön cam paneli eklenebilen çeker ocaklar, deney ortamı için iyi bir gözlem alanı oluşturmaktadır. Çeker ocaklar kullanım alanlarına göre standart, performans, tezgâh üzeri, polipropilen, walk-in, exproof ve radyofarmasötik çeker ocaklar olarak sınıflandırılmaktadır. Çeker ocak türlerinden biri olan Radyofarmasötik çeker ocaklar, daha çok nükleer tıp alanında kullanılmaktadır.

Radyofarmasötik Çeker Ocakların Özellikleri
EN-14175 standartlarına göre çeker ocakların tüm modellerinde karşılanması gereken bazı özellikler vardır. Çeker ocaklar, laboratuvarınızda yaptığınız deneyler esnasında oluşabilecek kimyasal içerikli gazların odaya geçişini engelleyerek çalışma mekanınızda sterilize bir ortam yaratmalıdır. Radyofarmasötik çeker ocaklar deney ortamında yaşanabilecek herhangi bir patlama durumuna karşın kimyasal içerikli dumanları etkin olacak biçimde uzaklaştırmalıdır. Ayrıca ön güvenlikli cam bulundurması gereken radyofarmasötik çeker ocaklar yaptığınız testler esnasında sıçrayabilecek parçaları engellemelidir.

Albalab Güvencesiyle İmal Edilen Radyofarmasötik Çeker Ocaklar
Laboratuvar malzemelerinde öncü olan Albalab, nükleer tıp için geliştirilen radyofarmasötik çeker ocaklar konusunda da birçok yeniliğe imza atıyor. Albalab kalitesiyle üretimi sağlanan radyofarmasötik çeker ocaklar kurşun tuğla, göğüs zırhı ve doz kalibratörü gibi cihazlarınızı emniyetle kullanabileceğiniz sağlam bir konstrüksiyon imkânı sağlar.

Doz kalibratörü gibi opsiyonel özellikler kolaylıkla radyofarmasötik çeker ocakların kabini içerisine monte edilebilir. Kendinize çalışma alanı yaratmak için kullanabileceğiniz kabin içerisindeki tezgâhıyla iki kapaklı dolap tasarımını birleştiren Albalab radyofarmasötik çeker ocakları, alt dolaplarında kurşun zırhlara sahiptir. İsteğinize bağlı olarak çalışma tezgâhınızın üstü 2-10 mm arası kurşun kaplatılabilir.

Albalab Radyofarmasötik çeker ocakları, dış yüzeyleri 1,5 mm DKP sac kaplıdır. Çeker ocağın iç yüzeyleri korozyon gibi durumları engellemek için paslanmaz çelik ile kaplıdır. Giyotin tipi cam kullanılarak deney esnasında parçacık sıçramalarını engelleyen radyofarmasötik çeker ocaklarda kabin içindeki havanın temiz havayla kolayca değişiminin sağlanması için baca bağlantılı yüksek emiş saplayan 2000 güce sahip motor bulunmaktadır.

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin, Aşağıdaki İletişim Bilgilerimizden Bizlere Ulaşabilirsiniz.