Standart Çeker Ocaklar

GÜVENLİK ENDİŞENİZ DENEYLERİNİZE MANİ OLMASIN; STANDART ÇEKER OCAKLAR

Çeker ocaklar, laboratuvar dünyasının olmazsa olmazlarıdır. Yaptığınız deney ve testlerde kimyasalları karıştırdığınızda çıkan gaz ve koku sağlığınızı tehdit edebilir. Çeker ocaklar; galvaniz sacdan yapılan malzemesiyle kimyasallara ve korozyon durumlarına karşı sizi güvende tutar. Ayrıca kullanımı çok kolaydır. Standart, performans, polipropilen, walk-In, exproof, radyofarmasötik(Nükleer Tıp) ve tezgâh üzeri olarak kullanım alanlarına göre sınıflandırılan ocaklardan sizler için standart çeker ocakların özelliklerini listeledik!


Standart Çeker Ocağın Tekniği
Çeker ocağın taşıyıcı kısmını oluşturan yan paneller, ön camın hareketini engellemeyecek şekilde tasarlanmıştır. Yan panellerin ön kısmında bulunan iki adet dikey servis kolonu; elektrik hatları, elektrik hatları armatürleri ve gazhatlarının iç kısımdaki nozulları kumanda etmeye yarar.
Standart çeker ocakların olduğu tezgâhın yüzeyi isteğinize bağlı olarak Anti-asit kompak laminat veya 316 Paslanmaz Sac ve Polipropilen malzemeden üretimi sağlanmaktadır. Ayrıca otomatik cam sistemi, fan kontrolü ve alarm sistemi gibi seçenekler kullanıcıların isteğine bağlı olarak Albalab tarafından sağlanmaktadır.

Albalab ailesi olarak EN-145 standartlarına uygun çeker ocak modelleriyle hava akışını kontrol eden sistemlerimiz sayesinde güvenliğiniz hakkında en ufak endişeye mahal vermiyoruz. Laboratuvar malzemelerinde ustalığını konuşturan Albalab, imal ettiği çeker ocakları; tehlikeli asit ve gazların odaya geçişini engelleyen, patlamaları önlemek için dumanı etkin şekilde uzaklaştıran ve uçan parçacıkların sıçramasını önleyen malzemelerle müşterilerine sunmaktadır.

Standart Çeker Ocak Ölçüleri ve Yapısı
ALBALAB-90, ALBALAB-120, ALBALAB-150 ve ALBALAB-180 gibi dört farklı model sunan Albalab, 900 dış ölçülerinden başlayıp ’ye kadar varmaktadır. Kabin iç ölçüleri ise ortalama ’dir. Standart çeker ocakların gövde ve kabin yapısı yukarıda belirtilen çeker ocak tekniğiyle uyumlu olacak şekilde Elektrostatik Epoksi Boyalı Galvaniz Çelik 1,20 mm’den yapılmıştır. Standart çeker ocaklarda kullanılan aydınlatma lambası ise 800 lüx floeresan lambadır. Ocakların alt dolaplarında havalandırma sistemiyle entegre edilmiş ve kimyasal madde depolamaya uygun malzemeler kullanılmıştır. Albalab, çeker ocaklar için temperli giyotin cam tercih edilmiştir.

Daha detaylı bilgi almak isterseniz sitemizde bulunan iletişim formuyla bize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 0216 335 88 40 telefon numaralarımızdan referanslarımız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin, Aşağıdaki İletişim Bilgilerimizden Bizlere Ulaşabilirsiniz.