Tezgah Alt Dolapları

Laboratuvarlar 21. yüzyıl biliminin bütün yönleriyle teknik açıdan ele alındığı adeta bir teknoloji üsler olarak hizmet verirler. Endüstriden kimya sahasına, akademiden ziraat ve hayvancılık sahasına kadar bütün sahalarda laboratuvarların son derece ortada duran özellikleri bulunmaktadır. Bütün bu belli başlı özellikleri ile bilim ve teknolojinin daha da ileri safhalara taşınmasında önemli basamak işlevi görürler. Laboratuvarların her açıdan bu işlemlerinde aktif olarak rol alan kişiler laborantlardır. Bu yüzden de üzerinde çalıştıkları bütün faaliyetlerde kullanışlı, konforlu laboratuvar mobilyalarının bulunması gerekir. Böylelikle bütün teknik çalışmaların amacına uygun olarak tamamlanması gerekli olabilmektedir. Bunlardan birisi de tezgah alt dolapları olarak karşımıza çıkan laboratuvar mobilyalarıdır. Bunların sıklıkla kullanılan 3 türü vardır. Bunlar;

- Kompakt 
- Galvaniz çelik
- MDFLAM tezgah altı dolapları olarak gruplandırılırlar.
 
A. Kompakt Tezgah Altı Dolapları
Genellikle 12 mm kalınlığında tercih edilen tezgah altı dolapları arasında gelmektedir. Laminant malzeme olarak kraft kağıt ve reçinelerin yükses ısı ve basınç altında preslenmesi sonucu kompakt malzeme olarak elde edilmektedir. İsteğe bağlı olarak tekerlek de monte edilerek istenen yöne hareket ettirilebilir. Böylelikle mobil tezgah altı dolapları olma özelliği kazanmaktadır. Dolap içinde yüksekliği ayarlanabilen raflar yer almaktadır. Bunun yanı sıra 90 derece veya 180 dereceye kadar ayarlanabilir menteşe sistemleri de vardır.
 
B. MDFLAM Tezgah Altı Dolapları
Bir diğer tezgah alt dolapları ise MDFLAM laboratuvar mobilyaları olarak karşımıza çıkar. Genel itibariyle 18 mm kalınlığında hakiki mdflam malzemeden imal edilirler. Dolabın çekmecelerinde kendiliğinden frenli ithal teleskobik ray sistemi bulunmaktadır. Yine dayanıklılığı artırmak için özel olarak anti asit laminant malzemeden üretilmiştir. Dolap kapağında köşelerin her birine takılmaların önüne geçmek adına 128'lik kulplar yerleştirilmiştir. 
 
C. Galvaniz Çelik Tezgah Altı Dolapları
Son grup tezgah alt dolapları olarak galvaniz çeliğin lazer makinesiyle kesilerek uygun ebatlarda bükülmesiyle oluşturulan en uzun ömürlü tezgah altı dolapları gelmektedir. Dolap kapakları çift cidarlı olup epoksi boya elektrostatik toz boya ile kaplanmaktadır. En kaliteli tezgah altı dolapları olarak işlevselliğini korumaktadır. Laboratuvar sistemlerinde de en fazla tercih edilenidir.

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin, Aşağıdaki İletişim Bilgilerimizden Bizlere Ulaşabilirsiniz.