Tezgah Üst Dolapları

Laboratuvar mobilyaları kuşkusuz ki Ar-Ge çalışmalarının yürütüldüğü laboratuvarlarda mutlak surette olmazsa olmaz malzemeler arasında gelmektedir. Sadece çalışan araştırmacı laborantlar açısından değil sağlık açısından da son derece önemli olan her bir laboratuvar malzemeleri bulunmaktadır. Bütün bunlar kullanıldığı zaman gerçekten de her yönüyle tüm araştırma - geliştirme sürecinin rahatlıkla sürdürülmesi mümkün hale gelmiş olacaktır. Öte yandan yine bütünüyle üzerinde çalışılan tüm konular hakkında da derin analizler ve testler elde edilmiş olacaktır.
Günümüzde laboratuvar mobilyaları olarak genellikle kullanılan tezgah üst dolapları arasında en uzun ömürlü olmasından dolayı galvaniz çelik dolaplar gelmektedir. Bu tezgah üstü dolapların dayanıklı olmalarının yanında fonksiyonel özellikleri de onların en çok tercih edilmelerini sağlar.
 
Galvaniz Çelik Dolapların Teknik Özellikleri
Galvaniz çelik malzemenin lazer kesim makinesi kullanılarak istenen ebatlarda kesilmesi ve bükümlendirilmesinden oluşturulur. Daha sonra 200 dereceye kadar yüksek ısıda dayanıklılık testi yapılmasının ardından elektrostatik epoksi toz boyayla boyanarak kullanıma hazır hale getirilmektedir. En uzun ömürlü ve en verimli tezgah üst dolapları arasında gelmesi açısından sıklıkla tercih edilir özelliği yönünden ilk sıralada gelmektedir. Yine söz konusu galvaniz çelik dolaplara isteğe bağlı olarak tekerlekler de ilave edilerek mobil dolaplar olarak hareket ettirilebilir istenen yönde kullanılabilir. B:unun yanında kendiliğinden frenli ithal teleskobik ray sistemiyle de dikkat çekmektedir. Hareket ettirilmesi esnasında takılmaları tamamen ortadan kaldırmak için 128'lik kulplar da kullanılır.
 
MDFLAM Dolapların Teknik Özellikleri
Sıklıkla tercih edilen bir diğer tezgah üst dolapları ise mdflam birinci sınıf malzemeden üretilen MDFLAM dolaplar olarak bilinmektedir. Çerçeveli camlarla da imal edilebilen bu tezgah üstü dolapları sayesinde de kaliteli ve yüksek verim elde edilerek laboratuvar çalışmalarının eksiksiz olarak yürütülmesi amaçlanmaktadır. 90 ila 270 derece arasında değişkenlik özelliği gösteren menteşe sistemi ve yüksek raf sistemleri bulunmaktadır. Mobil hareket ettirilebilir tezgah üst dolapları olması yönüyle de her yere kolaylıkla taşınabilir. Hareket esnasında takılmaları tamamen ortadan kaldırmak için 128'lik kulp köşelikleri yerleştirilmektedir. Buna alternatif olarak farklı model kulplar da bulunmaktadır. Böylelikle her yönden kullanımı mümkündür.

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin, Aşağıdaki İletişim Bilgilerimizden Bizlere Ulaşabilirsiniz.