Tezgah Üzeri Çeker Ocaklar

ÇEKER OCAKLAR; TEZGÂH ÜZERİ ÇEKER OCAKLAR
Laboratuvar çalışanları, keşiflerini yapabilmek için yaptıkları deneylerde kendilerini tehlikeye attıkları birçok durumla karşılaşırlar. Kimyasal maddelerin kullanıldığı deneylerde, oluşabilecek kimyasal dumanların solunması bilim insanları için özel bir tehlike oluşturur. Çeker ocaklar, kimyasalların solunması gibi tehlikeli durumlara karşı kullanılması gereken laboratuvar ekipmanlarındandır.

Laboratuvarınızda çeker ocak kullanabildiğiniz kadar çalışma alanınıza uygun ocak türünü seçmeniz de büyük bir öneme sahiptir. Bugün laboratuvarlarda Standart, Performans, Polipropilen, Walk-In, Exproof, Radyofarmasötik ve Tezgâh Üzeri olmak üzere 7 çeşit çeker ocak kullanılmaktadır. Bu 7 çeşit ocağın yanı sıra laboratuvarınıza uygun ölçülerde ve istediğiniz alanlara hitap eden çeker ocakları tasarlayabilirsiniz.

Tezgâh Üzeri Çeker Ocaklar Niçin Kullanılır?
Tezgâh üzeri çeker ocaklar; laboratuvar çalışanlarının deney kazalarına veya kimyasal madde solunmasına maruz kalma korkusu olmadan zarar verme potansiyeli olan kimyasallarla çalışmasına izin verir. Kimyasal bir reaksiyondan kaynaklanan bir gazın solunması, uygun havalandırma yapılmadan ciddi sorunlara yol açabilir. Çeker ocaklar; laboratuvar ortamında çalışanların, deney yapılan bileşiklerle ürettiği tehlikeli dumanlar ve gazları yeniden yönlendirerek solumasını engeller ve güvenli bir deney ortamı sağlar.

Tezgâh Üzeri Çeker Ocaklar Nasıl Çalışır?
Tezgâh üzeri çeker ocaklar, oluşabilecek kimyasal içerikli zehirli gazları vakumlayarak yapısında bulunan kanala aktarma özelliğine sahiptir. Böylece vakumlanan zehirli gazın laboratuvar ortamına girişi engellenerek çalışanların güvenliği sağlanır. Tezgâh üzeri çeker ocaklar, odayı kimyasal havadan kurtardığı gibi laboratuvar çalışanlarını oluşabilecek farklı tehlikelerden korumak için odanın havasını temiz havayla seyreltmektedir.

Albalab Kalitesiyle Sunulan Tezgâh Üzeri Çeker Ocaklar
Laboratuvar malzemelerinin öncü adresi olan Albalab, çeker ocaklarda da ustalığını konuşturuyor. Albalab güvencesiyle üretilen çeker ocaklar, hava ile yayılan tehlikeli gazın odaya girişini engeller. Ayrıca tezgâh üzeri çeker ocaklarda bulunan ön güvenlikli cam sayesinde deney anında olabilecek sıçramalara karşı laboratuvar çalışanlarını korumaktadır.
ALBALAB-90s, ALBALAB-120S, ALBALAB-150S ve ALBALAB-180S modelleriyle memnuniyetinize sunulan Albalab çeker ocakları, dış ölçülerinden başlayıp ’ye kadar varabilmektedir. Tezgâh üzeri çeker ocaklarda en önemli element olan tezgâh çalışma yüzeyi anti asit kompakt laminanttan üretilmektedir.

Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin, Aşağıdaki İletişim Bilgilerimizden Bizlere Ulaşabilirsiniz.